//
Следи нѐ
To Top

ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО: Слушнете ја „Ефта пуране иконе“ – новата песна на Тоше Проески

Вчеравечер фановите кои присуствуваа на традиционалното ѕвездено небо за Тоше имаа можност премиерно да ја слушнат новата песна на Тоше Проески, насловена „Ефта пуране иконе“ (Седумте стари икони) испеана на ромски јазик.

Песната е отпеана за потребите на панк-операта „Дом за бесење“ на Емир Костурица.

реклама

Освен оваа, на настанот премиерно беше прикажана и англиската верзија на песната „Малечка“.

Во продолжение погледнете ја новата песна на Тоше Проески:

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: