fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО: Слушнете ја „Ефта пуране иконе“ – новата песна на Тоше Проески

МК Сцена

ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО: Слушнете ја „Ефта пуране иконе“ – новата песна на Тоше Проески

Вчеравечер фановите кои присуствуваа на традиционалното ѕвездено небо за Тоше имаа можност премиерно да ја слушнат новата песна на Тоше Проески, насловена „Ефта пуране иконе“ (Седумте стари икони) испеана на ромски јазик.

Песната е отпеана за потребите на панк-операта „Дом за бесење“ на Емир Костурица.

Освен оваа, на настанот премиерно беше прикажана и англиската верзија на песната „Малечка“.

Во продолжение погледнете ја новата песна на Тоше Проески:

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.