//
Следи нѐ
To Top

Повлечен законот за необјавување прислушувани разговори

Кординаторот на пратеничката група на ДУИ Талат Џафери  и пратеникот Крсто Мукоски од ВМРО-ДПМНЕ вечерва потпишале повлекување на Предлог-законот за забрана за поседување, обработка, објавување и располагање со материјали кои произлегуваат од незаконското следење на комуникациите. 

Како што информираат од Собранието, во тек е формалната процедура за повлекување на законот.

реклама

###

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: