Поврзи се со нас

Популарно.мк

Селена Гомез: Боледувам од лупус

Сцена

Селена Гомез: Боледувам од лупус

Селена Гомез во најновото издание на „Билборд“ призна дека боледува од лупус – хронична автоимуна болест која делува на внатрешните органи и го напаѓа здравото ткиво. 

– Дијагностициран му е лупус и ја поминав хемотерапијата. Затоа направив пауза. Би можела да добијам мозочен удар, рече Селена, осврнувајќи се и на злобните коментари дека од јавноста се повлекла заради прекинувањето на врската со Џастин Бибер.

– Толку многу сакав да им кажам на луѓето дека незнаат ништо. Бев на хемотерапија, серковци. Се затворив во својата приватност додека повторно не почувствував самодоверба и не се чуствував пријатно во својата кожа, призна пејачката.

Селена заради болеста го откажа австралискиот дел од турнејата „Star Dance“ во јануари 2014 година, но за во мај идната година е најавен стартот на нејзината турнеја со новиот албум „Revival“.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.