//
Следи нѐ
To Top

ВИДЕО: Нова соработка на Роберт Билбилов и Елена Ристеска – објавена песната „На иста адреса“

Нова соработка на Роберт Билбилов и Елена Ристеска за проектот Музичка академија 1 “НА ИСТА АДРЕСА”.

После „Не сакам да кријам” и поминати нешто повеќе од 10 години, Роберт и Елена повторно во студио. Овој пат хитот е со наслов „На иста адреса “, химна на истоименуваното реално шоу – Музичка академија 1.

реклама

Музиката и аранжманот се на Роберт Билбилов, а текстот на Елена Ристеска.

 

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: