fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Како да се преболи поранешното момче?

Ви препорачуваме

Како да се преболи поранешното момче?

Наместо со денови да се чувствувате лошо и да се жалите на незадоволството од љубовниот живот, бидејќи не можете да го имате  тој што го сакате, време е да направите голема промена.

Тргнете од мислите, менувајте го ставот и направете паметни чекори, коi ќе ви помогнат да тргнете понатаму и конечно да заборавите на недостапното момче:

1. Излезете на состанок со ново момче

Не постои ништо подобро што влијае на зајакнување на самодовербата од појава на нов маж во животот.  Во процесот на заборавање најмногу ќе ви помогне заинтересираноста на другите момчиња за вас и сите комплименти кои ќе ги добиете. Можеби и ќе се вљубите во новото момче.

2. Посветете се на хоби

Одлична работа кај хобито е што на тој начин ќе запознаете нови луѓе, со кои ќе ја делите заедничката страст. Ќе бидете многу активни и задоволни.

3. Зачленете се во хуманитарна организација

Пружањето помош на други и правењето позитивни работи за унапредување на животот на другите е одличен начин да заборавите на недостапното момче. На тој начин ќе сретнете нови луѓе и ќе се социјализирате.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.