//
Следи нѐ
To Top

Обама ги исмеа претседателските амбиции на Кање Вест

Претседателот на САД Барак Обама му понуди неколку совети на раперот Кење Вест, кој ги објави своите планови да се кандидира за претседател во 2020 година.

Обама, потсмешливо му порача на Вест дека како прво, мора многу време да потроши занимавајќи се со чудни ликови, како што се оние од реалити шоу на телевизија и со тоа треба да биде кул.

реклама

Советот број два се однесува на албумот на Вест „Прекрасна, мрачна изопачена фантазија“, а Обама му порача дека не може да каже дека нешто такво поседува, бидејќи поради слични изјави многу конгресмени ги загубиле местата, јавува Би-Би-Си.

Обама, исто така праша, алудирајќи на собирот на Вест во Чикаго, дали навистина мисли дека земјата планира да избере црнец од јужно Чикаго со смешно име за претседател на САД. – Тоа е лудо, смета Обама.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: