Поврзи се со нас

Популарно.мк

Обама ги исмеа претседателските амбиции на Кање Вест

Сцена

Обама ги исмеа претседателските амбиции на Кање Вест

Претседателот на САД Барак Обама му понуди неколку совети на раперот Кење Вест, кој ги објави своите планови да се кандидира за претседател во 2020 година.

Обама, потсмешливо му порача на Вест дека како прво, мора многу време да потроши занимавајќи се со чудни ликови, како што се оние од реалити шоу на телевизија и со тоа треба да биде кул.

Советот број два се однесува на албумот на Вест „Прекрасна, мрачна изопачена фантазија“, а Обама му порача дека не може да каже дека нешто такво поседува, бидејќи поради слични изјави многу конгресмени ги загубиле местата, јавува Би-Би-Си.

Обама, исто така праша, алудирајќи на собирот на Вест во Чикаго, дали навистина мисли дека земјата планира да избере црнец од јужно Чикаго со смешно име за претседател на САД. – Тоа е лудо, смета Обама.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.