//
Следи нѐ
To Top

ВИДЕО: Реклама за гуми за џваќање која ќе ве расплаче!

Иако, најчесто рекламите знаат да бидат здодевни, понекогаш се појавуваат и такви кои се толку добри што го надминуваат пазарот за кој се наменети.

Минатата недела на ЈуТјуб се појави реклама за Експрес гумите за џвакање, која иницираше солзи по социјалните мрежи. – Не ми се верува дека плачам на реклама за гума за џвакање, е чест коментар на корисниците, објави хрватски Индекс.

реклама

За само пет дена рекламирање собра повеќе од три милиони прегледи на ЈуТјуб, а на Твитер ја сподели и славната водителка Елен ДеЏенерис.

Но тоа не е прв пат Екстра вака да ги допре гледачите. Слична реакција предизвика и нивната реклама објавена пред три години.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Видео

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: