fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИДЕО: Реклама за гуми за џваќање која ќе ве расплаче!

Видео

ВИДЕО: Реклама за гуми за џваќање која ќе ве расплаче!

Иако, најчесто рекламите знаат да бидат здодевни, понекогаш се појавуваат и такви кои се толку добри што го надминуваат пазарот за кој се наменети.

Минатата недела на ЈуТјуб се појави реклама за Експрес гумите за џвакање, која иницираше солзи по социјалните мрежи. – Не ми се верува дека плачам на реклама за гума за џвакање, е чест коментар на корисниците, објави хрватски Индекс.

За само пет дена рекламирање собра повеќе од три милиони прегледи на ЈуТјуб, а на Твитер ја сподели и славната водителка Елен ДеЏенерис.

Но тоа не е прв пат Екстра вака да ги допре гледачите. Слична реакција предизвика и нивната реклама објавена пред три години.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.