Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно, претпладне повремен дожд

Актуелно

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно, претпладне повремен дожд

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно, претпладне со повремен дожд во северните делови од земјата.

Ќе дува слаб, а долж Повардарието умерен северозападен ветер. Утринската темепратура ќе биде од 10 до 16 степени Целзиусови, а дневната од 16 до 23 степени.

Во Скопје претпладне ќе биде претежно облачно со повремен дожд. Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец со температура до 20 степени.

Во наредните три дена времето ќе биде претежно стабилно и суво, со слаб до умерен југоисточен ветер. Температурата ќе биде без значителна промена.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.