//
Следи нѐ
To Top

Избегнат судар на два воза кај Велес

На Железничката станица „Рајко Жинзифов“ кај Велес околу 10 часот изутрина е избегнат директен судар на два патнички воза, откако едниот поминал на црвен сигнал, изјави за МИА портпаролот на МЖ Инфратсруктура Невзат Мамути.

Возовите сообраќале на релацијата Скопје – Велес.

реклама

Според портпаролот на МЖ Инфраструктура, нема никакви последици, а стручни екипи се на терен и го испитуваат случајот.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: