Поврзи се со нас

Популарно.мк

Кање Вест се пријави на „Американски идол“

Музика

Кање Вест се пријави на „Американски идол“

Џенифер Лопез (46) не можеше да дојде при себе кога на аудицијата на шоуто за откривање таленти „Американски идол“, во кое е членка на жири комисијата, се појави Кањи Вест (38).

Американскиот репер го изведе хитот „Gold Digger“ од 2005 година и успеа да се пласира во следниот круг.

Кање веќе има седум студиски албуми и цела војска на обожаватели, па другите натпреварувачи на „Американски идол“ се лутат, затоа што музичарот со своето учество ја намалува можноста останатите да се пробијат на американската сцена.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.