//
Следи нѐ
To Top

Кање Вест се пријави на „Американски идол“

Џенифер Лопез (46) не можеше да дојде при себе кога на аудицијата на шоуто за откривање таленти „Американски идол“, во кое е членка на жири комисијата, се појави Кањи Вест (38).

Американскиот репер го изведе хитот „Gold Digger“ од 2005 година и успеа да се пласира во следниот круг.

реклама

Кање веќе има седум студиски албуми и цела војска на обожаватели, па другите натпреварувачи на „Американски идол“ се лутат, затоа што музичарот со своето учество ја намалува можноста останатите да се пробијат на американската сцена.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Музика

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: