//
Следи нѐ
To Top

Опожарени десетина возила во Куманово

Во периодот од 23.30 часот до 00.45 часот синоќа засега од непознати причини опожарени се десетина патнички моторни возила, на неколку улици во Куманово.

Како што информиаат за МИА од МВР, приведено е едно лице и се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот и откривање на причините за опожарувањето на возилата.

реклама

Инаку, од страна на противпожарната единица во Куманово навремено е реагирано и е изгаснат пожарот во возилата.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: