Поврзи се со нас

Популарно.мк

Опожарени десетина возила во Куманово

Актуелно

Опожарени десетина возила во Куманово

Во периодот од 23.30 часот до 00.45 часот синоќа засега од непознати причини опожарени се десетина патнички моторни возила, на неколку улици во Куманово.

Како што информиаат за МИА од МВР, приведено е едно лице и се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот и откривање на причините за опожарувањето на возилата.

Инаку, од страна на противпожарната единица во Куманово навремено е реагирано и е изгаснат пожарот во возилата.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.