//
Следи нѐ
To Top

Снимањето на францускиот филм се сели кај Градско

Екипата на францускиот филм А фонд од денеска го продолжува снимањето на нова локација на магистралниот пат А1, делница од мотелот Македонија до Градско.

Поради снимање на филмот, овој дел од патниот правец ќе биде затворен за сообраќај од 5 часот наутро до 18 часот попладне.

реклама

Сообраќајот ќе се одвива по стариот пат кој е обележан со соодветна сигнализација.

Снимањето е планирано да се одвива во работните денови.

Претходно снимањето се одвиваше на обиколницата кај Скопје.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: