fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Снимањето на францускиот филм се сели кај Градско

Актуелно

Снимањето на францускиот филм се сели кај Градско

Екипата на францускиот филм А фонд од денеска го продолжува снимањето на нова локација на магистралниот пат А1, делница од мотелот Македонија до Градско.

Поради снимање на филмот, овој дел од патниот правец ќе биде затворен за сообраќај од 5 часот наутро до 18 часот попладне.

Сообраќајот ќе се одвива по стариот пат кој е обележан со соодветна сигнализација.

Снимањето е планирано да се одвива во работните денови.

Претходно снимањето се одвиваше на обиколницата кај Скопје.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.