//
Следи нѐ
To Top

Ванхауте: Постигнат е договор за Изборниот законик

Европскиот посредник во преговорите меѓу партиските работни групи Питер Ванхауте попладнево изјави дека е постигнат договор за Изборниот законик.

Покрај тоа, како што кажа, една партија, без да прецизира која, е разочарана и ги напуштила преговорите поради непочитување на Законот за специјален обвинител.

реклама

###

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: