//
Следи нѐ
To Top

Роналдо до крајот на кариерата останува во Реал Мадрид

Најдобриот стрелец во Европа, Кристијано Роналдо денеска изјави дека неговата кариера ќе заврши во Реал и планира уште пет-шест години да игра за мадридскиот клуб.

– Мојата желба е да ја завршам кариерата во Реал Мадрид. Ако се штедиш можеш да играш до 40-тата. Мојата цел е да играм уште пет или шест години на ова ниво, изјави Роналдо за „Марка“.

реклама

Тој во Реал дојде 2009 година од Манчестер Јунајтед, а договорот со „кралскиот клуб” му истекува во 2018 година.

– Се чувствувам добро и корисно во Мадрид и сакам да продолжиме да победуваме, додаде 30-годишниот Португалец.

Роналдо вчеравечер на церемонија во Мадрид ја доби рекордната четврта „Златна копачка“, а минатиот месец стана најдобриот стрелец во историјата на Реал Мадрид.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Uncategorized

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: