//
Следи нѐ
To Top

Вртоглави висини: Ова се најстрашните мостови во светот

Ако се плашите од висина, најверојатно ќе посакате да го свртите погледот, овие мостови се вбројуваат меѓу најстрашните во светот.

– Планина Хуа, Кина

реклама

– Аи Петри, Крим

– Мостот Трифт, Швајцарија

– Пешачки мост „Titlis Cliff Walk“, Швајцарија

– Стаклениот мост на планината Јунтаи, Кина

– Лангкави Скај Бриџ, Малезија

– Мостот Мијо, Франција

– Националниот парк Бемараха, Мадагаскар

– Ѓаволски мост, национален парк Седона, Аризона

– Кралската клисура, Колорадо

– Мост „Geierlay“, Германија

– Мост „Carrick-a-Red“, Северна Ирска

– Инка мостот од трева, Перу

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаоктомври 17, 2015
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаоктомври 17, 2015
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаоктомври 17, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: