Поврзи се со нас

Популарно.мк

Вртоглави висини: Ова се најстрашните мостови во светот

Занимливости

Вртоглави висини: Ова се најстрашните мостови во светот

Ако се плашите од висина, најверојатно ќе посакате да го свртите погледот, овие мостови се вбројуваат меѓу најстрашните во светот.

– Планина Хуа, Кина

– Аи Петри, Крим

– Мостот Трифт, Швајцарија

– Пешачки мост „Titlis Cliff Walk“, Швајцарија

– Стаклениот мост на планината Јунтаи, Кина

– Лангкави Скај Бриџ, Малезија

– Мостот Мијо, Франција

– Националниот парк Бемараха, Мадагаскар

– Ѓаволски мост, национален парк Седона, Аризона

– Кралската клисура, Колорадо

– Мост „Geierlay“, Германија

– Мост „Carrick-a-Red“, Северна Ирска

– Инка мостот од трева, Перу

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.