//
Следи нѐ
To Top

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево со умерена облачност – од вторник нагло заладување и дожд

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и претежно тивко. По одделни котлини, речни долини и планински превои со појава на утринска магла и ниска облачност. 

Температурата ќе се движи од 15 до 23 степени.

реклама

Во Скопје сончево со умерена облачност и претежно тивко.Температурата ќе достигне до 21 степени.

Од вторник попладне се очекува нашето подрачје да потпадне под влијание на влажна и постудена воздушна маса, што ќе услови врнежи од дожд со променлив интензитет, засилен северен ветер и позначителен пад на температурата од среда за кога се очекуваат и пообилни врнежи од дожд.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: