//
Следи нѐ
To Top

Работи кои момчињата не ги сакаат кај „сингл“ девојките

Има неколку работи кои момчињата не ги сакаат кај „сингл“ девојките.

1. Не може да им се верува

реклама

Се однесуваат како да не им е грижа, што во старт е голема грешка.

2. Нивната самодоверба преминува во ароганција

Самодовербата е добра, но во границите на нормалата. Се што преминува во арогантен став „јас самата на себе си сум доволна“ резултира со „соло“ статус.

3. Бараат „фино момче“

Таквата приказна најчесто ја кажуваат жените кои всушност излегуваат со „лоши момчиња“.

4. Непристапни се

Секогаш се опкружени со многу другарки што го отежнуваат првиот чекор на додворувачите.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаоктомври 19, 2015
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаоктомври 19, 2015
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаоктомври 19, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: