//
Следи нѐ
To Top

Братот на Ѓоковиќ во врска со поранешната девојка на Кристијано Роналдо

Марко Ѓоковиќ, помладиот брат на најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ наводно е во врска со тенисерката  Каролина Вознијацки.

Тоа на некој начин го потврди и Новак, ставајќи нивна заедничка фотографија на Инстаграм.

реклама

Марко и убавата тенисерка наводно се запознале во Монте Карло каде што се соседи, и добро информирани извори велат дека двојката времето се повеќе го поминува  заедно.

Каролина порано се забавуваше со Кристијано Роналдо, а неодамна ја прекина врската со голферот Рори Мекилрој.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: