//
Следи нѐ
To Top

„Опасен“ татко ја оствари заканата: Се што ќе и направиш на ќерка ми, јас ќе ти направам тебе

Рикара Шок (15) има „опасен“ татко, кој во очи матурската забава на нејзиното момче му се закани со зборовите: „пази што правиш, затоа што она што ќе и го направиш на ќерка ми, јас истото ќе ти го направам тебе“.

Но, иако во прашање беше само шега, таткото Бенџамин сепак ја исполни својата заканата.

реклама

– Мојот сопруг всушнот има многу добра душа, но тој ден малку се шегувавме во стилот „пази што правиш, мали“, објасни мајката на Рикара, Шери, која инаку е професионална фотографка и ја сними и духовитатата фотографија која го обиколи светот.

Откако Рикар и нејзиното момче Бангор се фотографирале во дворот на куќата, „опасниот“ татко ја остварил заканата и навистина го направил она што Бангор го направил на Рикар – „го прегрнал и се фотографирал со него“.

Фотографијата на Имгур биле видена повеќе од три милиони пати, па Шаре призна дека била шокирана од популарноста на снимката.

Таткото Бенџамин инаку боледува од повеќе тумори на мозокот, па на семејството малку смеа и голема поддршка овие денови му е повеќе од добродојдена.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаоктомври 20, 2015
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаоктомври 20, 2015
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаоктомври 20, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: