//
Следи нѐ
To Top

Утре почнува зимското сметање на времето

Ноќеска почнува зимското сметање на времето со што стрелките на часовникот ќе се поместат за еден час назад. 

Тоа значи дека во 3 часот ноќва стрелките на часовникот треба да се вратат на 2 часот така што ќе се спие еден час повеќе.

реклама

Зимското сметање на времето почнува последниот викенд во октомври и трае до последниот викенд на март.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: