//
Следи нѐ
To Top

Анџелина Џоли без шминка со посебна порака до жените

Анџелина Џоли важи за една од најубавите жени на светот и немаше проблем да го покаже своето лице без трошка шминка.

Холивудската актерка е една од ретките дами која се одлучи на ваков чекор. Имено, сопругата на актерот Бред Пит на социјалните мрежи објави фотографија која за кусо време освои над 60.000 лајкови.

реклама

Иако е свесна дека им е пример на многу девојки, сакаше да им испрати посебна порака со фотографии на кои нема шминка.

Ова е убав гест на познатата актерка, која како и другите актерки, на обичните луѓе им делува совршено и недопирливо, но таа вели, под шминката е само обична жена.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаоктомври 25, 2015
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаоктомври 25, 2015
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаоктомври 25, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: