fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ФОТОГАЛЕРИЈА: Ексклузивно од црвениот тепих на МТВ ЕМА наградите во Милано

Музика

ФОТОГАЛЕРИЈА: Ексклузивно од црвениот тепих на МТВ ЕМА наградите во Милано

Вечерва Милано е центарот на светското внимание каде се доделуваат МТВ Европските Музички Награди.

Гости на доделувањето се голем број на ѕвезди од светскиот шоубизнис, а меѓу најпознатите се Џастин Бибер, Ели Гоулдинг, Мартин Гарикс, Ед Шеран, Руби Роус и многу други.

Во центарот на Милано е поставена и Воурлд сцената каде свој настап имаа повеќе познати музички имиња, а за време на еден од настапите низ публиката се појави големото знае со порака СЛОБОДА како знак за поддршка на мигрантската криза во Европа.

MILAN, ITALY - OCTOBER 25:  General view of freedom flag for Syria/refugee crisis at the outside broadcast during the MTV EMA's 2015 at Duomo on October 25, 2015 in Milan, Italy.  (Photo by Stefania D'Alessandro/MTV 2015/Getty Images for MTV)

MILAN, ITALY – OCTOBER 25: General view of freedom flag for Syria/refugee crisis at the outside broadcast during the MTV EMA’s 2015 at Duomo on October 25, 2015 in Milan, Italy. (Photo by Stefania D’Alessandro/MTV 2015/Getty Images for MTV)

Погледнете дел од ЕКСКЛУЗИВНАТА ФОТОГАЛЕРИЈА од црвениот тепих:

This slideshow requires JavaScript.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.