Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

МТВ ЕМА награди: Џастин Бибер победник на вечерта! (ЕКСКЛУЗИВНА ФОТОГАЛЕРИЈА)

Музика

МТВ ЕМА награди: Џастин Бибер победник на вечерта! (ЕКСКЛУЗИВНА ФОТОГАЛЕРИЈА)

Популарно.мк во Милано на доделувањето на МТВ ЕМА наградите

Во Милано синоќа беа доделени МТВ наградите, а победник на вечерта беше канадскиот поп пејач, Џастин Бибер кој освои пет награди.

Доделувањето на европските МТВ награди забележа повеќе од 603 милиони гласови на фанови од целиот свет, а меѓу добитниците на наградата се најдоа и Џастин Бибер, Ед Ширан, Ники Миназ, Ван дајрексн (One Direction), Ријана, Меклемор&Рајан Луис, Тејлор Свифт.

Рок хероите Дуран Дуран се наградени со прва награда на МТВ Видео Визионер која се доделува на пионирите во историјата на музчките спотови.

Еден од презентерите беше и најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ. Придружуван од неговата сопруга Јелена, Ѓоковиќ прошета по црвениот килим пред почетокот на доделувањето на европските МТВ ЕМА награди.

MILAN, ITALY - OCTOBER 25: Tennis pro Novak Djokovic presents best Hip-Hop award on stage during the MTV EMA's 2015 at the Mediolanum Forum on October 25, 2015 in Milan, Italy. (Photo by Brian Rasic/Getty Images for MTV) *** Local Caption *** Novak Djokovic

Српскиот тенисер го соопшти името на добитникот на наградата за најдобар хип-хоп изведувач. Награда припадна на Ники Миназ која не беше таму лично да ја преземе наградата.

Следното доделување на МТВ ЕМА наградите во 2016 година ќе биде одржана во холандскиот град Ротердам.

Во продолжение погледнете ја ексклузивната фотогалерија:

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.