Поврзи се со нас

Популарно.мк

Магичните бои на Австралија видени од дрон

Видео

Магичните бои на Австралија видени од дрон

Иако дроновите се предмет на бројни контроверзи во Австралија, токму благодарение на нив настана и колажот од фотографии и снимки што ги прикажуваат далечните природни убавини на оваа земја кои малку кој патник ќе има прилика да ги види со сопствени очи.

Ден Прауд, фотограф од Квинсленд, направи компилација од снимки кои во период од неколку години ги забележиле дронови, што го надлетувале националниот парк Кариџини и гребенот Хамерсли во Западна Австралија.

Многу патници слушнале за приказните за загасито црвените нијанси на одалечените предели на Австралија, но Прауд ни овозможува навистина да ги видиме сите магични бои на овие прекрасни пејсажи, од силно портокаловите, преку дреч зелените до темно виолетовите зајдисонца.

Со други зборови, веднаш ќе посакате да се качите на авион и…

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.