//
Следи нѐ
To Top

Магичните бои на Австралија видени од дрон

Иако дроновите се предмет на бројни контроверзи во Австралија, токму благодарение на нив настана и колажот од фотографии и снимки што ги прикажуваат далечните природни убавини на оваа земја кои малку кој патник ќе има прилика да ги види со сопствени очи.

Ден Прауд, фотограф од Квинсленд, направи компилација од снимки кои во период од неколку години ги забележиле дронови, што го надлетувале националниот парк Кариџини и гребенот Хамерсли во Западна Австралија.

реклама

Многу патници слушнале за приказните за загасито црвените нијанси на одалечените предели на Австралија, но Прауд ни овозможува навистина да ги видиме сите магични бои на овие прекрасни пејсажи, од силно портокаловите, преку дреч зелените до темно виолетовите зајдисонца.

Со други зборови, веднаш ќе посакате да се качите на авион и…

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Видео

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: