Поврзи се со нас

Популарно.мк

Снимена најскапата реклама во историјата

Видео

Снимена најскапата реклама во историјата

Холивудските легенди Мартин Скорсезе, Роберт Де Ниро и Леонардо Ди Каприо беа најславните гости на отворањето на новото казино во Макао, каде беше претставен нивниот 15-минутен краткиот рекламен спот „Аудиција“, која е најскапата снимена реклама во историјата. 

Во спотот, што го режираше Скорсезе, настапуваат Де Ниро и Ди Каприо, а накусо се појавува и Бред Пит.

Иако официјално не е потврдено, медиумите тврдат дека снимањето на рекламата чинело 70 милиони долари. Зад целиот проект стои австралискиот мултимилијардер, Џејмс Паркер, кој на овој начин сакал да добие најдобра можна промоција за својата нова коцкарница во Макао.

Паркер заедно со холивудските ѕвезди се појави на црвениот тепих на отворањето на казиното „Студио Сити“, која тематски е посветена на Холивуд и чија изградба чинеше 3,2 милијарди долари.

На отворањето пееше партнерката на Пакер, Мараја Кери.

Прочитај повеќе
Маркетинг
Можеби ќе ти се допадне...
Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.