//
Следи нѐ
To Top

ВИ ПРЕПОРАЧУВАМЕ: Актуелни музички хитови кои ќе ви го разубават викендот

Знаеме дека цела седмица во главата ви се „врти“ новиот хит на Адел, Хелоу, па одлучивме да ве потсетиме на останатите актуелни музички хитови од изминатите неколку денови.

1.Justin Bieber: ‘Sorry’

реклама

Ова е втор сингл од новиот албум на Bieber, Purpose кој ќе биде објавен на 13 ноември. Песната прво доби свое „денсинг видео“, а потоа и видео со текстот, па сега ја очекуваме и официјалната верзија со видео спотот. Justin имаше бурна недела која ја намали неговата репутација, па реши да ви се извини со песната Sorry.

2.Charli XCX: ‘Vroom Vroom’

Charli XCX знае како да ги загрее своите фанови. Слушнете ја нејзината нова песна Vroom Vroom која се надеваме дека ќе биде меѓу првите на музичката топ листа.

3.Sam Smith: ‘Writing’s On The Wall’

Оваа нова нумера на Смит од новиот филм за Џејмс Бонд едноставно ќе си ја потпевнувате цел викенд! Слушнете ја тука.

4. Jessie J: ‘Flashlight’

Иако овој хит на Џеси Џеј беше објавен на почетокот, сепак се уште ја држи својата актуелност. Оваа песна на познатата британска пејачка беше една од нумерите во филмот ‘Pitch Perfect 2’. Се надеваме дека ве потсетивме на неколку интересни музички хитови! :)

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

 • Hooverphonic доаѓаат во Скопје!

  Концертот на извонредниот трип хоп бенд HOOVERPHONIC кој ќе се одржи во Скопје, во рамки на својата балканска турнеја, која е...

  Информативна Редакцијаоктомври 31, 2015
 • Фестивалот Егзит ве потсетува на летото (ВИДЕО)

  Денеска сме на точно половина пат од изминатиот до следниот Exit, а сѐ уште актуелниот носител на титулата најдобар европски фестивал...

  Информативна Редакцијаоктомври 31, 2015
 • „Диско треска“ вечерва во МОБ

  „Диско треска“ е насловот на концертите кои денеска и утре од 20 часот ќе се одржат во Македонската опера и балет...

  Информативна Редакцијаоктомври 31, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: