//
Следи нѐ
To Top

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево со умерена облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во утринските часови по одделни котлини и речни долини ќе има појава на магла и ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен и североисточен правец.

Утринската температура ќе се движи од   минус два до три, а дневната од 14 до 17 степени.

реклама

Во Скопје слично време со температура од три до 16 степени.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: