Следи нѐ
To Top

Google ги проширува своите сервиси во нашата држава

Винаријата Камник прва во Македонија се вклучи во сервисот на Google Street View – Business View.

Комплексот Камник во Скопје, ги отвори своите врати за снимање на 360° обиколка, така што од почетокот на неделава секој заинтересиран во светот, преку сервисот Google Business View, може со виртуелна тура да ги посети сите објекти на овој реномиран вински и угостителски бренд од Македонија.

реклама

Google Business View е извонредна виртуелна, интерактивна алатка, која има глобална видливост и изложеност на погледите преку Google Street View, Google Maps и Google Search, која што може да биде поврзана со веб сајтот на клиентот, како и со која било социјална мрежа.

– „Иновацијата е еден од важните аспекти во создавањето на вината Камник. Свесни за моќта и влијанието со кои иновацијата го обликува нашиот свет, навистина ни е задоволство што сме првата компанија на македонскиот пазар која се вклучува во Google Street View – Business View сервисот. Произведуваме вина со премиум квалитет, нудиме вински дегустации во ултра-модерниот амбиент на просторијата за дегустации во нашата винарија, а сега имаме и можност на љубителите на вино од било кој дел на светот да им ги претставиме винаријата и лозјата на еден динамичен начин со виртуелна прошетка, и да им овозможиме да ја почувствуваат енергијата со која го обликуваме брендот Камник вина”, изјавија од Винарија Камник.

Google Business View е производ на Google, кој што беше лансиран во 2014 година. Овој сервис е дизајниран за компаниите од кој било сектор, без оглед дали станува збор за индустриски постројки или за услужна дејност, со можност на своите или на потенцијалните клиенти преку виртуелна 360° обиколка (тура), да го покажат изгледот, уредувањето, понудата или, со еден збор, потенцијалот на сопствениот бизнис.

Компаниите и нивните сопственици не можат самостојно да ги поставуваат своите бизниси на Google Business View, туку тоа се прави преку партнерски агенции или таканаречени „Агенции од доверба” – Google Trusted Agency, специјално авторизирани за овој планетарен сервис. Едноставно кажано, Google Business View е Google Street View за бизнис потреби.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Наука

 • Почина Пол Ален, соосновачот на Мајкрософт

  Соосновачот на Мајкрософт, Пол Ален почина вчера на 65 години. Претходно, тој и соопшти на јавноста дека ракот што веќе еднаш...

  Информативна Редакцијаоктомври 31, 2015
 • Чернобил повторно произведува струја

  Украинските власти одлучија на најдобар можен начин да ја искористат загадената зона околу Чернобил и на местото каде што се случи...

  Информативна Редакцијаоктомври 31, 2015
 • Речиси 260 луѓе загинале правејќи самослик

  Со појавата на „паметните телефони“, самосликовите станаа прилично популарни. Но, едно ново индиско истражување покажува дека тие можат да бидат и...

  Информативна Редакцијаоктомври 31, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.