fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Земјотрес со јачина од 5 степени утринава почувствуван во делови од Македонија

Актуелно

Земјотрес со јачина од 5 степени утринава почувствуван во делови од Македонија

Земјотрес со интензитет од 3 до 5 степени според европската макросезимичка скала е почувствуван утрово во делови од Македонија, соопшти Сеизмолошката опсерваторија во Скопје.

Телеметриската сеизмолошка мрежа земјотресот го регистрирала во 7 часот и 26 минути, а неговиот епицентар се наоѓа во Република Албанија, 110 км југозападно од Скопје.

Според макросеизмички податоци, овој земјотрес бил почувствуван во во Дебар со интензитет од 5 степени, Скопје и Тетово со интензитет од 3-4 степени и Охрид и Битола со интензитет од 3 степени според Европската макро-сеизмичка скала–1998.

IntensityMap[1]

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.