Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Умерен земјотрес на границата меѓу Словенија и Хрватска

Актуелно

Умерен земјотрес на границата меѓу Словенија и Хрватска

Земјотрес со интензитет од 4,8 степени според Рихтеровата скала беше регистриран изутрината во 8:53 часот во Словенија, а потресот беше почувствуван и во Загреб.

Овој земјотрес следеше околу еден час по земјотресот од 4,9 степени според Рихтеровата скала, кој ја погоди Албанија, а се почувствува и во Црна Гора и Македонија.

Епицентарот на земјотресот во Словенија беше во Брежице на длабочина од пет километри и се почуствува во поголемиот дел од Загреб, кој од епицентарот е оддалечен 35 километри.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.