//
Следи нѐ
To Top

ХИТ КОЈ ГО ОСВОИ СВЕТОТ: Новата песна на Адел за една недела продадена во над милиони примероци

Новата песна на британската пејачка Адел, „Hello“ стана прва нумера во светот која во првата недела по објавувањето е продадена во повеќе од еден милион примероци.

Како што соопшти дискографската куќа „Нилсен Мјузик“, за една недела новата песна на Адел е продадена во 1,11 милиони дигитални копии.

реклама

Досегашниот рекорд на најдобро продавана песна во првата недела од објавувањето го држеше американскиот рапер Флоу Рајд, чиј хит „Right Round“ достигна продажба од 635.000 примероци.

„Hello“ се проби и на првото место на британскиот билборд топ 100. Ова е четврта песна на Адел што се најде на првото место на оваа листа по „Rolling In the Deep“, „Someone Like You“ и „Set Fire to the Rain“.

Песната „Hello“ е пилот сингл од новиот албум на Адел, „25“, кој ќе биде пуштен во продажба на 20 ноември.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА:

 • Концерт на Тom Odell во Скопје oваа среда во МКЦ!

  Музичката сензација на новата генерација, вонсериски талентираниот и наградуван британски кантавтор Tom Odell кој во моментов е на светска турнеја на...

  Информативна Редакцијаноември 3, 2015
 • EXIT Dance Arena моќна како никогаш досега!

  Откако своето враќање на една од најголемите светски електронски сцени прв го потврди големиот Carl Cox, и останатите најпосакувани хедлајнери на...

  Информативна Редакцијаноември 3, 2015
 • Насилството раѓа насилство – сопри го, не го разгорувај

  Фудбалската федерација на Македонија се приклучува кон кампањата на Агенцијата за млади и спорт во процесот на спротивставување и спречување на...

  Информативна Редакцијаноември 3, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: