Поврзи се со нас

Популарно.мк

Какви барања имаат Џеј-Зи и Кање Вест од хотелите во кои се сместени

Сцена

Какви барања имаат Џеј-Зи и Кање Вест од хотелите во кои се сместени

Џеј-Зи и Кање Вест се едни од најголемите музички ѕвезди на денешницата и самите се доволно свесни за тоа. 

Сега добивме можност да дознаеме какви барања имаат тие од хотелите во кои се сместени за време на турнеите.

Во собата на Џеј-Зи температурата секогаш треба да биде 21 степн Целзиусов, мора да има три свеќи со мирис на мексиканскиот цвет Тубероза и шише пенливо вино „Аce of Spades“, кое нормално тој никогаш не го плаќа бидејќи е сопственик на брендот.

И секако листа на подароци за неговите деца.

Славниот рапер има посебни барања и за својата миленичка Блу Ајви, па така секоја просторија треба да биде приспособена за деца и мора да има органско полномасно млеко.

Неговиот возач мора сите да ги опоменува дека не смеат да се доближуваат до раперот и никако не смее да препродава карти за неговите концерти.

Господинот Вест, пак, во собата мора да има вазни во форма на цилиндер, црни крпи за раце и посебни звучници. Во тоалетот мора да има конец за заби.

Исто така, апартманот мора да има посебни житарики за појадок и 13 шишиња пијалак.

Се зборува дека и сопрубата на Џеј-Зи, Бијонсе има многу барања, па за време на претходната турнеја таа барала црвена тоалетна хартија, сите вработени да носат облека која е изработена од 100 проценти памук, бидејќи не поднесувала синтетика, вода изладена на 21 степен Целзиусов, како и рачно сечени коцки мраз.

Изгледа дека некои лесно забораваат од каде потекнуваат.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.