fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сопружниците од Битола починале од предозираност со наркотици

Актуелно

Сопружниците од Битола починале од предозираност со наркотици

СВР Битола денеска соопшти дека мажот и жената кои беа пронајдени мртви во битолскиот мотел „Пржо“, починале од интоксикација со наркотични средства.

Кај двете лица К.И. (33 г.) и Ѓ.И. (27 г.) и двајцата од Битола, не се пронајдени никакви траги и повреди кои би укажувале за делување на надворешна сила врз телата на починатите на било кој дел од телото, ијзјави портпаролот на СВР-Битола Сања Стаматова.

– Првичните резултатите во координација со доктор од Судска медицина и  Јавно обвинителство од завршената обдукција укажуваат дека причина за настанување на смртта кај двете лица е интоксикција со наркотични средства. Наодот го потврдува и пронајдениот материјален доказ од самото место, шприцеви со игли и две боци од метадон, беше соопштено на денешната прес-конференција во СВР-Битола.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.