Следи нѐ
To Top

Бијонсе повеќе не е прва на листата на најбогати пејачи на „Форбс“

Популарната Бијонсе неколку години го држеше местото на „кралскиот трон“ на најбогати пејачи, но на најновата листа на „Форбс“ таа повќе не е на првоот место, што изненади многумина. 

Нова лидерка на листата на најбогати музичари на „Форбс“ е Кејти Пери со заработка од 1,8 милијарди долари, додека второто место и припадна на популарната Тејлор Свифт.

реклама

Новата „кралица“ од петото се искачи на првото место на најбогатите благодарение на својата турнеја „Prismatic World Tour“, на која во просек заработува по 27,9 милиони од вечер.

– Горда сум што успешно ја водам својата компанија, имам свој бизнис и не се срамам поради тоа, изјави Пери пред неколку месеци.

Очигледно е дека Кејти знае што прави. Успехот на компанијата и заразните ритми на нејзините песни ја донесоа до „кралската позиција“.

Третото место на листата на „Форбс“ го зазема групата „Флитвуд Мек“, пред Лејди Гага, а на петото место се најде досегашната „кралица“, Бијонсе.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

 • И Џекс Џоунс на „Охрид колинг“

  Една од најактуелните хаус ѕвезди во моментов, новиот хитмејкер JAX JONES на OHRID CALLING 2018, вечерта на Илинден, нa 02 август,...

  Информативна Редакцијаноември 6, 2015
 • Голема зумба забава овој викенд во „Миднајт“

  Немате план што да правите овој викенд? Ние ви предложуваме одлична забава и тоа „ЗУМБА“ забава, што ќе се случува овој...

  Информативна Редакцијаноември 6, 2015
 • Ноќ на убавина, слава, гламур!

  „Story awards Party“ е едно од најзначајните случувања во светот на шоу-бизнисот кој секој пат успева да ја оправда својата репутација...

  Информативна Редакцијаноември 6, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.