//
Следи нѐ
To Top

ВИДЕО: „Еве пак“ на бендот Ај Кју доби свој видео запис

Бендот „Ај Кју“ кој неодамна го промовираше својот албум „Само Сакав“ и го промовираше носечкиот сингл „Еве пак“, доби и видео запис.

Спотот се снимаше повеќе дена на повеќе локации во Охрид, Свети Наум, Галичица, Матка и Скопје во реалиција на Горила Филмс.

реклама

Бендот по успешната концертната турнеа која ја имаше летово, продолжува со своите активности, со своето прво учество на „Скопски фестивал 2015“ со композицијата „Убава“, која е реден број шест.

Ако и Вие сметате дека „Убава“ е најубава да ја направиме место број еден.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

 • Hooverphonic доаѓаат во Скопје!

  Концертот на извонредниот трип хоп бенд HOOVERPHONIC кој ќе се одржи во Скопје, во рамки на својата балканска турнеја, која е...

  Информативна Редакцијаноември 6, 2015
 • Фестивалот Егзит ве потсетува на летото (ВИДЕО)

  Денеска сме на точно половина пат од изминатиот до следниот Exit, а сѐ уште актуелниот носител на титулата најдобар европски фестивал...

  Информативна Редакцијаноември 6, 2015
 • „Диско треска“ вечерва во МОБ

  „Диско треска“ е насловот на концертите кои денеска и утре од 20 часот ќе се одржат во Македонската опера и балет...

  Информативна Редакцијаноември 6, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: