//
Следи нѐ
To Top

ФОРБС: Кети Пери најплатена пејачка во 2015 година

Американскиот магазин „Форбс“ објави листа на женски пејачки со најголема заработка во 2015 година, а на прво место се наоѓа Кети Пери.

Таа во првите десет месеци од годината заработила 135 милиони долари, што најмногу се должи на одличниот успех на нејзината светска турнеја „Призматик“.

реклама

Освен успешната турнеја, познатата пејачка доби и одлични хонорари од познатите козметички и модни компании, на кои е заштитно лице.

– Се гордеам бидејќи сум шефица, се гордеам и како личност на чело на сопствена компанија. Јас сум претприемач, не се срамам од тоа, изјави Пери.

По Кети Пери на листата следат Тејлор Свифт, членките на групата „Флетвуд“ Стиви Никс и Кристин Мекви, Лејди Гага и Бијонси.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

 • Hooverphonic доаѓаат во Скопје!

  Концертот на извонредниот трип хоп бенд HOOVERPHONIC кој ќе се одржи во Скопје, во рамки на својата балканска турнеја, која е...

  Информативна Редакцијаноември 7, 2015
 • Фестивалот Егзит ве потсетува на летото (ВИДЕО)

  Денеска сме на точно половина пат од изминатиот до следниот Exit, а сѐ уште актуелниот носител на титулата најдобар европски фестивал...

  Информативна Редакцијаноември 7, 2015
 • „Диско треска“ вечерва во МОБ

  „Диско треска“ е насловот на концертите кои денеска и утре од 20 часот ќе се одржат во Македонската опера и балет...

  Информативна Редакцијаноември 7, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: