Следи нѐ
To Top

Адел веќе една година одбива понуда да соработува со Бијонсе

Според најновите написи, Адел и после една година убедување не сакала да ја прифати соработката со Бијонсе.

Британската пејачка неодамна го објави веќе многу популарниот сингл „Hello“, а на 15 овој месец ќе го објави и новиот албум наречен „25“.

реклама

Многу колеги музичари ја пофалија, меѓу кои и Сем Смит и Кети Пери. Американската ѕвезда Бијонсе исто така ја сака Адел, толку многу што повеќе од една година се обидува да ја наговори да соработуваат.

Бијонсе веќе една година ја убедува на соработка, па дури минатата година дошла во студиото обидувајќи се да ја увери на соработка на барем една песна. Адел ја одбила, па песната ќе се најде на новиот албум кој Бијонсе која треба да го објави кон крајот на годината, цитира британски „Heat magazine“ свој неименуван извор.

Многумина шпекулираат зошто упорно ја одбива Бијонсе, но се чини дека причина е стравот на Адел дека популарноста ќе и наштети, што неколку пати и го истакнуваше:

– Знаете, јас од тоа се плашам. Се плашам дека славата ќе ме оштети и дека ќе се изгбам. Славата е како вистински отров. А отров во мојот организам веќе има доволно, не ми треба уште, рече Адел.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

 • Макрон и Лени Кравиц на концерт на U2

  Да го сретнете претседателот зад сцената на концерт на U2 во Париз, напиша Лени Кравиц на фотографијата со Емануел Макрон, која...

  Информативна Редакцијаноември 9, 2015
 • ДАЛЕКУ ОД ОЧИТЕ НА ЈАВНОСТА: Се ожени Џастин Бибер

  Идолот на милиони тинејџери, Џастин Бибер и на неговата вереница Хејли Болдвин го кажаа „судбоносното да“.  реклама

  Информативна Редакцијаноември 9, 2015
 • Пиволенд прераснува во „Skopje Beer Fest“

  Оваа година традиционалниот „Гурмански викенд во Скопје – Пиволенд“ со нов концепт, ново интернационално име „Skopje Beer Fest“, нова локација, како...

  Информативна Редакцијаноември 9, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.