//
Следи нѐ
To Top

Никој од Реал Мадрид не присуствуваше на премиерата на филмот на Роналдо

Кристијано Роналдо во понеделникот беше главна ѕвезда  во Лондон. Португалецот беше на премиерата на документарниот филм „Роналдо“ која конечно ја виде светлината на денот.

На премиерата беа Сер Алекс Фергусон, Гери Невил, Луис Саха, неговиот менаџер Хорхе Мендес, но тоа многу не ги допре луѓето од  Реал Мадрид.

реклама

„Marca“ пишува дека никој од Реал не дошол на премиерата на Роналдо, што покажува дека „лошите вибрации“ меѓу Роналдо и Реал се повеќе се изразени во последно време. Тоа започна со доаѓањето на Рафа Бенитез на клупата, а Роналдо со него едноставо не е „кликнат“.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Промо

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: