//
Следи нѐ
To Top

ПМ честичките над дозволеното во Скопје, Битола, Кичево и Тетово

Во Скопје, Битола, Кичево и Тетово концентрациите на ПМ честичките и утрово се над дозволеното.

Мерните станици на Министерството за животна средина и просторно планирање регистрирале концентрација на 196 микрограми на метар кубен ПМ честички кај Ректоратот во Скопје, 110 во Тетово, 96 во Лисиче, 84 во Битола, 78 во Центар,  59 во Гази Баба, 53 во Карпош и 46 во Кичево.

реклама

Повисоки концентрации се регистрирани на овие мерни места во текот на изминатата ноќ.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: