//
Следи нѐ
To Top

Актер од „Игри на тронови“ случајно објави дел од сценариото на Инстаграм

Несреќниот’ француски актер, Ели Хадад, кој се придружи на тимот на серијата оваа година, случајно го објави сценариото, а фановите секако тоа го анализирале до детали, како што тоа би го направиле истражувачите на местото на злосторството.

Тој на Инстаграм ставил фотографија од филџан кафе и страница од сценарието кое го читал. Подоцна фотографијата била отстранета, но фановите веќе ја презеле, ја зголемила и до детали ја анализирале.

реклама

Фановите веќе заклучиле дека во сцената се работи за двајца Дотракијци .Двојката разговара за Калеси (Денериџис, која ја игра Емилија Кларк) која ја пресретна народот Дотраки на крајот на петтата сезона. На сенариото пишува „I bet she gets nice and ping when you princh her“…„i’d like to know what a Khaleesi tastes like“ итн.)

Веројатно ова е единственото нешто што ќе го дознаеме пред почетокот на шестата сезона.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаноември 12, 2015
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаноември 12, 2015
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаноември 12, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: