fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

По утринските -2, попладне до 25 степени

Актуелно

По утринските -2, попладне до 25 степени

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло за овој период од годината. Највисоката дневна температура ќе се искачи до 25-тиот степен, а најниската измерена утринава е -2 степени во Берово.

Во Скопје утрово се измерени 5 степени, а дневната максимална ќе се движи до 23 степени.

Времето во Македонија утре ќе биде сончево, а попладне ќе има зголемување на облачноста и ќе дува слаб до умерен  северен ветер. Температурата благо ќе опадне и ќе се движи од 16 до 23 степени.

Во недела ќе преовладува сончево со мала до умерена облачност, а дневната температура уште малку ќе опадне и ќе се движи од 12 до 19 степени. Од понеделник температурите повторно ќе бидат во благ пораст.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.