Следи нѐ
To Top

ВИДЕО: Слушнете ги експлозиите за време на фудбалскиот натпревар Франција-Германија во Париз

Во ова видео објавено од телевизиската мрежа ЕСПН, можат да се слушнат експлозиите за време на терористичкиот напад во Париз, каде досега загинаа повеќе од 153 луѓе, а над 200 се повредени.

На пријателскиот натпревар Франција-Германија присуствувал и францускиот претседател Оланд кој веднаш бил евакуиран, заедно со илјадната публика на стадионот.

реклама

Во продолжение погледнете го видеото:

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.