Следи нѐ
To Top

Кај третиот напаѓач во Париз пронајден египетски пасош

Уште еден пасош е пронајден врз телото на бомбашот-самоубиец кој синоќа изврши еден од нападите во Париз, а му припаѓа на египетски државјанин.

Француската полиција го откри идентитетот на еден од терористите кој стои зад нападот во концертната сала Батаклан во Париз, Тој е идентификуван со помош на отисоци од прстите и е француски државјанин.

реклама

Властите не го соопштија името на напаѓачот.

Информациите следеле само еден час откако е пронајден првиот бомбаш-самоубиец кој се разнел во близина на стадионот. Тој бил сириски државјанин.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.