Поврзи се со нас

Популарно.мк

Познатите личности ширум светот: „Да се помолиме за Париз!“

Сцена

Познатите личности ширум светот: „Да се помолиме за Париз!“

Ужасни терористички напади кои во петокот се случија во Париз го шокираа цел свет.

Нападите во кои настрадаа повеќе од 150 луѓе, вклучувајќи ги и убиените за време на концертот на Eagles of Death Metal ја затекнаа целата планета.

eiffel-tower-01-800[1]

На социјалните мрежи се појави хаш-тагот “ #PrayForParis, преку кој луѓето од цел свет испраќаат молитви за парижани.

На твитер се појави и хаш-тагот #PorteOuverte (отворена врата), преку кој жителите на Париз ги повикуваат бездомниците во своите домови, додека Фејсбук ја покрена опцијата „сигурносна ознака“ преку која се означувате дека сте на сигурно.

И бројни познати личности ја искористија оваа прилика на своите профили да испратат пораки за мир и поддршка и молитви кон фамилиите на загинатите во нападите во Париз.

 

A photo posted by John Legend (@johnlegend) on Nov 13, 2015 at 4:37pm PST

 

 

Paris tribute in New York tonight

A photo posted by Sam Smith (@samsmithworld) on Nov 13, 2015 at 5:26pm PST

 

 

#PRAYFORPARIS

A photo posted by Pharrell Williams (@pharrell) on Nov 13, 2015 at 3:51pm PST

 

 

 

Thinking of you. My heart, my soul and my prayers are with Paris. #PrayforParis

A photo posted by @karliekloss on Nov 13, 2015 at 4:18pm PST

 

 

#PrayForParis ??

A photo posted by Kate Hudson (@katehudson) on Nov 13, 2015 at 4:16pm PST

 

 

 

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.