//
Следи нѐ
To Top

ФОТОГАЛЕРИЈА: Париз – ден по крвавиот терористички кошмар

Стотици луѓе се убиени во вчерашниот терористички напад кој се случи на повеќе локации во француската престолнина.

Нападите во кои настрадаа повеќе од 150 луѓе ја затекнаа целата планета, а Париз стана центар на известување на сите медиумски редакции ширум светот.

реклама

Во продолжение погледнете фотогалерија од Париз – ден по крвавиот терористички кошмар низ објективот на најдобрите фоторепортери на светските новински агенции:

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: