Поврзи се со нас

Популарно.мк

ФОТО: Ајфеловата кула во мрак – светските споменици во боите на француското знаме

Актуелно

ФОТО: Ајфеловата кула во мрак – светските споменици во боите на француското знаме

По серијата напади, во кои загинаа најмалку 126 лица, бројни згради и споменици се осветлени во боите на француското знаме, јави Ле Монд.

Врвот на зградата на Светскиот трговски центар во Њујорк денеска е осветлен во сино-бело-црвена боја, а ќе остане така и во следните денови, во чест на убиените во терористичките напади во Париз, најави гувернерот Ендрју Куомо.

Емпајер Стејт билдинг синоќа беше осветлен во сина боја, по што ги угаси сите светла и потона во мрак.

Градскиот совет во Сан Франциско, хотелот Омни во Далас и кулата во Торонто и статуата на Христос во Рио де Женеиро исто така е осветлена во боите на француското знаме.

CTwwmqbWsAAdnSO[1]

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.