Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ФОТО: И Скопје светна во боите на француското знаме

Актуелно

ФОТО: И Скопје светна во боите на француското знаме

Доцна попладнево и Археолошкиот музеј во Скопје светна во боите на француското знаме, во знак на солидарност и сочувство со фамилиите на загинатите во терористичкиот напад во Париз.

Во ова симболично осветлување на познати објекти во боите на француското знаме се приклучија и илјадници споменици ширум светот.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ: Светот обоен во сино, бело и црвено за Франција

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.