//
Следи нѐ
To Top

ФОТО: И Скопје светна во боите на француското знаме

Доцна попладнево и Археолошкиот музеј во Скопје светна во боите на француското знаме, во знак на солидарност и сочувство со фамилиите на загинатите во терористичкиот напад во Париз.

Во ова симболично осветлување на познати објекти во боите на француското знаме се приклучија и илјадници споменици ширум светот.

реклама

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ: Светот обоен во сино, бело и црвено за Франција

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: