//
Следи нѐ
To Top

ФОТО: Светот обоен во сино, бело и црвено за Франција

По грозоморните напади во Франција во кои загинаа најмалку 128 луѓе, Обама го нарече насилството „напад, не само на Париз, туку на целото човештвото“.

Светот се согласи на кажаното. Илјадници градби ширум светот се осветлија во три бои – сина, бела и црвена, боите на француското знаме во знак на солидарност и поддршка.

реклама

This slideshow requires JavaScript.

Погледнете и неколку фотографии објавени на социјалните мрежи:

Во Њујорк, антената на Светскиот трговси центар светеше во чест на Франција.

Додека Емпајр Стејт Билдинг беше во мрак.

 

 

 

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: