//
Следи нѐ
To Top

Во Франција ќе патролираат 10.000 војници за гарантирање на безбедноста

Во Франција ќе патролираат 10.000 војници за гарантирање на безбедноста, соопштија извори од опкружувањето на премиерот Мануел Валс, пренесува ТАСС.

Ова ниво на мобилизација на вооружените сили ќе биде постигнато до вторникот навечер.

реклама

Во петокот претседателот Франсоа Оланд прогласи вонредна состојба во целата земја по нападите во Париз.

Досега во Париз патролираат 4.000 војници, чија бројка до вечерта ќе биде зголемена на 5.000.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: