Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Во Франција ќе патролираат 10.000 војници за гарантирање на безбедноста

Актуелно

Во Франција ќе патролираат 10.000 војници за гарантирање на безбедноста

Во Франција ќе патролираат 10.000 војници за гарантирање на безбедноста, соопштија извори од опкружувањето на премиерот Мануел Валс, пренесува ТАСС.

Ова ниво на мобилизација на вооружените сили ќе биде постигнато до вторникот навечер.

Во петокот претседателот Франсоа Оланд прогласи вонредна состојба во целата земја по нападите во Париз.

Досега во Париз патролираат 4.000 војници, чија бројка до вечерта ќе биде зголемена на 5.000.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.