Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Досега идентификувани 103 жртви од нападите во Париз

Актуелно

Досега идентификувани 103 жртви од нападите во Париз

Францускиот премиер Мануел Валс денеска изјави дека се идентификувани телата на 103 жртви на терористичките напади во париз и дека уште 20 до 30 чекаат на идентификација.

– Тоа ќе биде направено во слендите неколку часови, потврди Валс пред Воената школа, каде е поставен центар за семејствата на жртвите.

Според последниот биланс, во нападите од петок навечер загинаа најмалку 129 лица.

– Тоа не се анонимни жртви. Тоа се животи на млади луѓе, кои биле цел на напад додека мирно ја минувале ноќта во кафуле или на концерт, истакна францускиот премиер.

Тој на семејствата на жртвите им рече дека нема таков психолог, волонтер или лекар кој може да им пружи утеха.

– Но мораме да им помогнеме во постапката со идентификација, да ги испратиме…со сите административни обврски, порача Валс.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.